Neznámé karty (unknown boards)
    Stane se, že narazím na snímek karty, se kterým nehnu. A takový nemůžu "vyvěsit" na stránky, protože zkrátka nevím kam. To je velká škoda, neboť jde většinou o velmi zajímavé obrázky. Proto jsem vytvořil tuto sekci, do které budu podobné "záhady" vkládat a zároveň se tímto obracím k vám. Pokud nějakou kartu poznáváte, nebo o ní víte alespoň nějakou drobnost, napište (no-X@quick.cz) mi, nebo to můžeme rozebrat na fóru. Pokaždé, když (možná spíš pokud) se některý obrázek vyřeší, zkopíruji ho na stránku kam patří a sem napíšu, co je karta zač.

    V tom lepším případě vím, co je karta zač, ale k dispozici je velmi málo podrobností. Pokud víte více, napište, pls.

    Technická poznámka: nové karty přidávám odshora, jsou číslovány (#1, #2...) a vyřešené jsou označeny zeleně
#10
  

    Totéž, jako č.3. Samolepky na zadní straně PCB naznačují, že půjde zřejmě o nějakého OEM výrobce. PCB se zdá být stejné, jako Supertek Voodoo 3, ale neodpovídá barva a popisky...

Pro zobrazení ve vyšším rozlišení na obrázek klikněte.
#9

    Voodoo 4 - "L"
Na rozdíl od standardní vypadá, jakoby by šlo o nějakou notně LEvnou oSEkanou VErzi. Když opominu, že ani nensese logo 3Dfx a větráček je jiný, tak jsou hlavními rozdíly kondenzátory (levné), trošku jinak osazené PCB a hlavně pak chybějící čip u D-Sub konektoru! A ještě drobnost: pojistkou AGP portu (plastový zobáček) procházejí vodiče. U verze od PowerColor jsou také, ale zasahují jen do poloviny její délky. Kartu buď mohl vyrábět PowerColor pro nějakého levného prodejce, nebo mohlo jít i o jiného výrobce, který jen využil tentýž návrh PCB.

Pro zobrazení ve vyšším rozlišení na obrázek klikněte...

Vyřešeno (solved): JaceTech - Voodoo 4 - 4500 (www.jace.co.kr)
#8

    Voodoo 3 - MAC edition od společnosti Villagetronic (V3 Picasso MP960). 5ns RAM, PCI. Neexistuje BIOS, který by umožnil použití této karty v PC. Nejsou tedy známy frekvence ani kapacita paměti. (Vzhledem k předchozím počinům společnosti Villagetronics bych odhadoval maximum co čip snese, tedy 16MB - jde ale jen o domněnku).

Vyřešeno (solved): 16MB SGRAM, 166MHz.
#7

    Voodoo 3 - 2000 prototyp. 5,5ns paměti, karta údajně běží na 183MHz. Otázka je proč, když jde o prototyp 2000, který je běžně taktovaný na 143MHz... Druhou neznámou je proč nebylo použito ve finální verzi toto menší (a snad i levnější PCB)?

Vyřešeno (solved): Voodoo 3 MCM, při DramInit0 1 je karta schopna běžet na 183MHz. Vyrobeno bylo jen cca 10 kusů. Paměť je umístěna mezi grafickým čipem a PCB
#6

    Obrázek této Voodoo 4 byl k vidění na foru, ale nebude na škodu, když bude i zde. OEM karta nese nápis EVATE, což by mohlo značit výrobce (ještě jsem se nedostal k dohledávání), takže máte-li nějaké bližší informace, podělte se ;-)

Vyřešeno (solved): Evate - Voodoo 4 - 4500 32MB
#5

    Tato Voodoo 4 - 4500 AGP byla vydražena na EBAY a podle informací, které prodávající nabídl lze usoudit, že netušil, jakou netypickou kartu to vůbec poskytl. Typuju OEM výrobce (built by 3Dfx to nebude -BIOS, chladič...), ale který?

Vyřešeno: Asi. Pravděpodobně půjde o podvod, jedná se zřejmě o S3 Savage (popř. o TNT2).

Edit 19.3.2005: vzhledem k tomu, že PCB je VELMI podobné produktům společnosti Axle, ale ani jediný Savage, ani TNT, ani GeForce od firmy Axle, na které jsem na internetu narazil, neodpovídají této kartě, znovu toto téma otevírám. Axle z 3Dfx sortimentu nabízel Banshee, takže ani Voodoo 4 nebude nakonec úplně vyloučená.
#4

    Během několika předchozích týdnů se na EBAY objevilo několik kusů podivného hardwaru. 16MB SGRAM okolo Daytony, to je karta, kterou by pravděpodobně montovala společnost IBM do svých počítačů (nebylo-li by 3Dfx ukončilo činnost). Pokud vím, je to pouze teorie; nic potvrzeného stále není...

Vyřešeno (solved): IBM Daytona 16MB PCI / DDR údajně určená do serverů.
#3

    Sotva byl potvrzen betaboard, přichází další kandidát v podobě Voodoo 3. Od předchozí se příliš výrazně neliší, ale nese SDR paměti, PCB je mírně širší, takže se vešla i pozice pro cinch (TV-out) a pozice pro LCD čipset jsou trochu jinak uspořádané. Žádný z popisků na kartě ale nenaznačuje, že by karta (tolik podobná alpha-verzi voodoo 3) pocházela přímo od 3Dfx. Spíš vypadá na nějakého OEM prodejce, který převzal část původního návrhu PCB.
#2

    Tato karta byla vydražena na ebay.com. Prodejce zmiňoval, že by mohlo jít o beta-Voodoo 3. Ozvalo se pár hlasů, které tvrdily, že o V3 betaboard nejde; nezmínili však, co je karta zač. Podle mého názoru má prodejce pravdu:

1) PCB má stejnou (stejně neobvyklou) barvu, jako V4 beta-board (nevýrazná zelená + zlatohnědá)
2) Žádná běžně prodávaná sériově vyráběná Voodoo 3 neměla VMI port (ten černý konektor)
3) Žádná sériově vyráběná Voodoo 3 nepodporovala duaální výstup (všimněte si pozice pro druhý monitor - pravděp. LCD), poblíž je i volné místo pro čip (že by pro LCD-FX a Xilinx?)


Vyřešeno (solved): Opravdu se jedná o V3 Betaboard (občas označován jako alpha); kupující mi tuto informaci potvrdil a doložil dalšími důkazy. Další varianty Avenger betaboardu najdete na stránce Voodoo 3!
#1

    Tento snímek pochází z dražby karty na obrázku. Prodejce uváděl, že jde o Quantum 3D Raven (Banshee). Až nyní, když jsem se k obrázku vrátil, jsem zjistil, že je to vše, jen ne Banshee. V rohu PCB je natištěna "3" (jako Voodoo 3). A navíc PCB je identické s předchozím(!!!), liší se jen barva. Vzhledem k přilepenému chladiči se zdá, že jde o funkční kartu.

1) karta má pozici pro druhý konektor (LCD)
2) série Quantum 3D - Ventana zahrnuje pracovní karty s podporou více monitorů, několik verzí bylo na V3 založeno
3) podle prohlášení vydaného společností při představení Ventany měly být všechny 3 modely určeny jen pro PCI, tato karta je AGP
4) karta má pozici i pro tv-out; poblíž je i místo, kde by mohl být umístěn TV-out procesor (DAC) 5) nebo je to pozice pro výstup 3D brýlí?


Částečně vyřešeno: Protože je PCB shodné s #2, domnívám se, že půjde o pozdější verzi téže karty.
Dořešeno (solved): (2.9.04) Voodoo 3 betaboard. #2 by se správně měla nazývat alpha, skutečná "beta" je tato karta.


© no-X 2004
akt. 19-03-2005
hlavní stránka
forum